Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych w Toruniu 

z siedzibą w Wielkiej Nieszawce

                                                     

NIP 9561628829   REGON 870409103,   nr KRS 0000064844 

Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny SHGR w Toruniu 04-15-44-02

Galeria

  

W  dniu 06.09.2014 odbył się kolejny festyn rodzinny w Małej Nieszawce przygotowany przez Urząd Gminy w Wielkiej Nieszawce. Jest już Naszą tradycją, że przygotowujemy pokaz gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się drób ozdobny kolegi Leszka Juraszka. Były to okazy rzadko spotykane na naszych wystawach lokalnych i krajowych, ponieważ pochodziły bezpośrednio z Niemiec, jak również nasza Czubatka Dworska. Z małych kur były pokazane Bojowniki Nowoangielskie, Sebrytki, i Chabo kol. Branickiego Mieczysława. Gołębie ozdobne występowały w następujących rasach: Rzeszowski wystawowy, Ryś polski, Garłacz pomorski, Mondain i rasy wysokolotne takie jak Sokół gdański, Orlik polski, Srebrniak polski, Koroniarz barwnoogoniasty i amerykański lotny. Ekspozycję gołębi przygotował Branicki Mieczysław i Józef Pąk. Szczególnym ulubieńcem był  królik Olbrzym belgijski kol. Józka Pąka. Tradycyjnie nasze stoisko odwiedził wójt Gminy Wielka Nieszawka Pan Kazimierz Kaczmarek i liczne grono uczestników festynu rodzinnego.

 

 

W dniach 25-26.01. 2014r. odbyła się Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Kielcach.

Wyjazd grupowy został zorganizowany przez nasz związek.

Na krajowej wystawie gołębi rasowych w Kielcach z naszej organizacji uczestniczyło 5 hodowców.

Jerzy Krystosiak 

Sławiński Mariusz

Stelter Zenon

Żółtowski Jan

Krawczyk Adam

Branicki Mieczysław uczestniczył jako sędzia w grupie 7-  strukturalne

 

W rasie Dragon kol. Mariusz Sławiński uzyskał tytuł II V-ce Mistrza Polski

W  rasie Indian kol. Zenon Stelter uzyskał tytuł II V-ce Mistrza Polski.

W rasie Garłacz heski kol. Jerzy Krystosiak uzyskał tytuł Mistrza Polski, natomiast I V-ce mistrzem naszego kraju został kol. Krawczyk Adam, a kol. Zenon Stelter uzyskał tytuł II V-ce Mistrza Polski.

W rasie Garłacz z Norwich kol. Adam Krawczyk uzyskał tytuł II V-ce Mistrza Polski

 

    XXVIII Wystawa Gołębi Rasowych, odbyła się w dniach 18-19 01.2014r. w IX LO w Toruniu przy ulicy Rydygiera 12a. W wystawie wzięło udział 43 hodowców, rozstrzygnięto 17 konkursów, wyłoniono 17 zwycięzców wystawy w rasach konkursowych, przyznano tytuły "najlepszy w rasie" 14stu hodowcom i tytuły "wyróżniony w rasie" 4 hodowcom. Nasi członkowie zdobyli 1 miejsca w   niżej wymienionych rasach:

Niemiecki wystawowy - Popławski Wojciech

Rzeszowski wystawowy- Sławiński Mariusz

Garłacz heski- Krawczyk Adam

Garłacz z Norwich- Stelter Zenon

Garłacz siodłaty łapciaty- Kryszak Marek

Cauchois- Grzegorz Wrzosek

Frankoński- Marek Kryszak

 

Tytuły zwycięzcy w rasie otrzymali:

Niemiecki wystawowy- Popławski Wojciech

Rzeszowski wystawowy- Sławiński Mariusz

Garłacz heski- Krystosiak Jerzy

Garłacz siodłaty łapciaty- Stelter Zenon

Garłacz z Norwich- Stelter Zenon

Cauchois- Wrzosek Grzegorz

Frankoński- Kryszak Marek

 

    Wystawę odwiedziło liczne grono kolegów z Pelplina i Poznania jak również stali bywalcy naszych wystaw. Nowością na naszej wystawie były zrobione nowe napisy ras gołębi wraz z przynależnością do grupy, pochodzenie danej rasy i występujące podstawowe kolory w danej rasie. Na wystawie pokazano również kilka okazów drobiu ozdobnego należącego do Leszka Juraszka, i wolierę z pawiami należących do Andrzeja Głodowskiego.  Giełda jak zwykle cieszyła się dużą popularnością, na której nie zabrakło drobiu ozdobnego, królików, świnek morskich, papug i innych zwierząt.

Pod względem organizacyjnym obserwator wystawy kol. Wojciech Lewandowski ocenił nasze przedsięwzięcie  na bardzo dobry.

Honorowy patronat nad naszą wystawą objęli:

Starosta toruński- Mirosław Graczyk

Wójt Gminy Wielka Nieszawka- Kazimierz Kaczmarek

Wójt Gminy Obrowo- Andrzej Wieczyński

Wójt Gminy Lubicz- Marek Olszewski

Wójt Gminy Zławieś Wielka- Jan Surdyka

Wójt Gminy Zbiczno- Wojciech Rakowski

Wójt Gminy Chełmża- Jacek Czarnecki

 

    Podczas uroczystości wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycił Wójt gminy Zławieś Wielka Pan Jan Surdyka, który w krótkim wystąpieniu podziwiał naszą pasję i zaangażowanie na rzecz rozwoju hodowli gołębi rasowych w naszym regionie.

Zdjęcia z wystawy

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

III kujawsko- pomorska wystawa gołębi rasowych i XXVII toruńska wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego odbyła sie w dniach 16-17 Luty 2013r. w IX LO w Toruniu. Na wystawie zostało zaprezentowanych 605 gołębi w 47 rasach, i 93 szt. drobiu ozdobnego w 17 rasach. Wystawę odwiedził Starosta toruński Pan Mirosław Graczyk wraz z małżonką i Wójt gminy Czernikowo Dariusz Zagrabski, którzy byli również obecni podczas wręczenia nagród. Gościliśmy również delegację: z Wałbrzycha z prezesem Jerzym Piechurem, z Rawicza z prezesem Stanisławem Projsem, Z Chełmży z prezesem Karolem Sarneckim, z Pelplina z prezesem Janem Walkiewiczem, z Włocławka z prezesem Wojciechem Lewandowskim oraz z Ciechocinka z prezesem Waldemarem Kurtysem. Podczas uroczystości zakończenia wszystkich przybyłych hodowców, wystawców i gości poczęstowaliśmy lampką szampana z jednoczesnym odśpiewaniem tradycyjnego "Sto Lat". Okolicznościowy tort( z małym błędem) wjechał na salę, gdzie odpalono trzy race upamiętniające XXX-lecie naszej organizacji. W trakcie uroczystości dał również występ teatrzyk "Igraszka" pod przewodnictwem Leszka Juraszka. Po raz pierwszy w Polsce wręczono dyplomy ze zdjęciem gołębi, które zdobyły wyróżnione tytuły. Była to nie lada gratka i niespodzianka dla nagrodzonych wystawców, którzy byli zdumieni i zdziwieni iż można było w taki sposób uhonorować ich eksponaty.

       

Pozostałe zdjęcia w zakładce  WYSTAWY.

____________________________________________________________________________________________________________________________

XXVI  Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza - Toruń 14 - 15.01.2012


Zdjęcia hali wystawowej

Gołębie

Zdjęcia hodowców

 

Prezes SHGR - p. Mieczysław Branicki

 

    

XXVI  Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza - Toruń 14 - 15.01.2012

Zdjęcia

 

W dniach 10-11 grudnia 2011r. odbyła się w Kielcach Krajowa Wystawa Gołębi Młodych.

Z naszego związku brały udział niżej wymienione osoby:

Anna Roszewska

Jan Żółtowski

Adam Krawczyk

Jerzy Krystosiak

Zenon Stelter

Kazimierz Szefler

Mieczysław Branicki

 

Związek nasz wraz ze związkami z Bydgoszczy, Włocławka i Chełmży przygotował  stoisko informacyjne na terenie wystawy. Nasi członkowie osiągnęli dobre wyniki hodowlane. Zarząd Polskiego Związku  Hodowców GOŁĘBI RASOWYCH I DROBNEGO INWENTARZA  uhonorował medalami XX lecia. Otrzymali je: Jan Żółtowski, Adam Krawczyk, Zenon Stelter, Adam Olszewski i Mieczysław Branicki. Wyróżnienia w postaci odznak -brązowa "Zasłużony działacz P.Z." otrzymali  Olszewski Adam, Wachowiak bogdan, Żółtowski Jan, Masłowski Stanisław, Pąk Józef, Krystosiak Jerzy . Srebrne - Szefler Kazimierz, Popławski Wojciech. Złote- Głodowski Andrzej, Branicki Mieczysław. W imieniu naszego związku podziękowano  pierwszemu i drugiemu prezesowi Polskiego Związku panu Bogumiłowi Salickiemu i Zygmuntowi Woźniakowi. Na uroczystej gali przekazania sztandaru P.Z. przez założycieli zostały wręczone wszystkie wyróżnienia dla członków indywidualnych.

 

24.09.2011r. odbył sie festyn rodzinny w Wielkiej Nieszawce. Nasza organizacja jak co roku pomogła w organizacji tego festynu przygotowując pokaz gołębi i drobiu.  Pokaz ten cieszył sie dużym zainteresowaniem ze strony uczestników festynu. Gołębie użyczył kol. Stanisław Masłowski .